منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين بروزرسانی
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
ادرس
ارتباط با ما
اطلاعیه ها
اطلاعیه ها
الزامات قانونی
انتقادات پیشنهادات
اوقات شرعي
ایکون چپ
بازديدها
جستجو
درباره ما
دسترسی سریع
دستگاه های استانی
زبان
زمان ديجيتال سرور
کپی رایت
لوگوها
لینک راست
لینک رو هدر
متون عمومي
متون عمومي
منو
منو
نظرسنجی
نوار راهبري
وب سايت ها
وب سايت ها
ورود

اخبار

1399/2/22 دوشنبه
مدیران کنترل کیفیت نمونه در همدان معرفی می‌شوند
مدیرکل استاندارد همدان گفت: مدیران کنترل کیفیت واحد‌های تولیدی و خدماتی استاندارد استان، حداکثر تا 10 خرداد ماه سال جاری مستندات خود را برای طرح ارزیابی و معرفی مدیرکنترل کیفیت نمونه ارائه دهند.
به گزارش روابط عمومی استاندارد همدان، محمد مددی گفت: در فرایند ارزیابی مدیران کنترل کیفیت نمونه واحد‌های تولیدی و خدماتی مشمول استاندارد، مستندات ارائه شده مورد بررسی قرار گرفته و بنابر امتیاز کسب شده به عنوان مدیرکنترل کیفیت نمونه استانی و یا نمونه ملی انتخاب و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
مددی حداقل امتیاز برای انتخاب مدیرکنترل کیفیت نمونه در مقطع استانی را 70 و برای مرحله ملی 80 امتیاز اعلام کرد.
مدیرکل استاندارد همدان افزود: در حال حاضر تعداد 416 نفر كارشناس متخصص دارای گواهينامه تأييد صلاحيت معتبر از اداره كل استاندارد به عنوان مدیر كنترل كيفيت در واحدهاي توليدي و خدماتی تحت پوشش استاندارد استان مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به نقش کلیدی مدیران کنترل کیفیت در واحدهای تولیدی و خدماتی، افزود: مدیران کنترل کیفیت نمایندگان اداره کل استاندارد هستند و انطباق ویژگی‌های فرآورده ها با استاندارد مربوطه رابطه مستقیم با عملکرد صحیح و دقیق مدیر کنترل کیفیت واحد دارد.
وی با بیان اینکه تمدید یا تجدید پروانه تأیید صلاحیت مدیر کنترل کیفیت منوط به گذراندن دور‌ه‌های اموزشی مربوطه (حداقل 20 ساعت در سال) است، گفت: آموزش مدیران کنترل کیفیت از مباحث مورد تأکید اداره کل استاندارد است تا در راستای تحقق شعار سال، نظام استانداردسازی تکالیف خود را به نحو احسن انجام دهد.
مددی ادامه داد: مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی و خدماتی مشمول استاندارد در صورتی می‌توانند در فرآیند انتخاب مدیر نمونه شرکت کنند که حداقل دو سال سابقه کار متوالی در یک واحد تولیدی یا خدماتی با سمت مدیرکنترل کیفیت داشته باشند و هیچ امتیاز منفی حاصل از عدم انطباق فرآورده یا خدمت با استاندارد ملی مربوطه نداشته باشند و پروانه کاربرد علامت استاندارد واحد در طول سال ارزیابی تعلیق یا ابطال نشده باشد.
مدیرکل استاندارد همدان بیان کرد: ارائه گواهینامه 16 ساعت دوره آموزشی موظف سالیانه و داشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای کلیه فرآورده ها یا خدمات مشمول مقررات استاندارد اجباری طبق پروانه تائید صلاحیت مدیر کنترل کیفیت از شرایط الزامی است.
مددی تاکید کرد: آن دسته از مدیران کنترل کیفیت که تخلفات آنها توسط کارگروه تائید صلاحیت علمی و فنی، طبق قانون احراز و محکوم شده باشند در فرآیند ارزیابی قرار نمی گیرند.
به گفته وی، مشارکت مدیرکنترل کیفیت در تدوین و تجدیدنظر استاندارد‌های ملی و تدوین استاندارد‌های بین المللی، از شاخص‌های مورد بررسی برای انتخاب مدیرکنترل کیفیت نمونه است.
مددی بیان داشت: ارائه مستندات بازرسی و کنترل، کالیبراسیون ادواری وسایل سنجش، جلوگیری از تولید و عرضه محصول یا ارائه خدمت دارای نقص و غیرمنطبق با استاندارد و حضور تمام وقت و موثر بر کیفیت در واحد تولیدی و همکاری و نظارت بر استقرار سیستم های مدیریتی در واحد تولیدی، از دیگر شاخص‌هایی است که در بررسی مدیرکنترل کیفیت نمونه، واجد امتیاز تلقی می‌شود.
وی گفت: ارائه مقاله در زمینه های کیفیت، کنترل کیفیت، مواد اولیه و محصولات مرتبط با فعالیت، همکاری در زمینه ترویج فرهنگ استاندارد، ارائه مستندات فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی، بهره مندی از اخلاق کاری و شخصیت شایسته و مسئولیت پذیری، از دیگر معیار‌هایی است که در امتیازدهی لحاظ می‌شود.
مددی تصریح کرد: كليه مدارك مورد نياز با جزئيات روي سايت اداره كل استاندارد همدان به آدرس hamedan.isiri.gov.ir در بخش اطلاعيه‌ها موجود است و به دلیل جلوگیری از شیوع  ویروس کرونا مستندات باید در قالب لوح فشرده به اداره کل استاندارد ارسال شود.
مدیرکل استاندارد استان همدان افزود: مدیران کنترل کیفیت نمونه مهرماه سالجاری در روز جهانی استاندارد، ۱۴ اکتبر مصادف با ۲۲ مهرماه معرفی و تجلیل می‌شوند.
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر