منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين بروزرسانی
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
ادرس
ارتباط با ما
اطلاعیه ها
اطلاعیه ها
الزامات قانونی
انتقادات پیشنهادات
اوقات شرعي
ایکون چپ
بازديدها
جستجو
درباره ما
دسترسی سریع
دستگاه های استانی
رويدادها
زبان
زمان ديجيتال سرور
کپی رایت
لوگوها
لینک راست
لینک رو هدر
متون عمومي
متون عمومي
منو
منو
نظرسنجی
نوار راهبري
وب سايت ها
وب سايت ها
ورود

اخبار

1397/3/1 سه شنبهمدیرکل استاندارد استان همدان اعلام کرد:
وجود ظرفیت‌های کارآفرینی در حوزه استانداردسازی واحدهای تولیدی همدان
مدیرکل استاندارد استان همدان از وجود ظرفیت‌های کارآفرینی در حوزه استانداردسازی واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: هر یک از واحدهای تولیدی استان که مشمول استاندارد اجباری هستند، موظف به استخدام و بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص در واحد کنترل کیفیت مجموعه خود می‌شود.
محمد مددی با بیان اینکه ازعمده ترین وظائف سازمان ملی استاندارد ایران توجه و نظارت بر کیفیت تولید محصول و خدمات در کشور می باشد، گفت: این وظیفه خطیر مطابق با قانون از طریق افراد متخصص مستقر در واحدها، تحت عنوان مدیرکنترل کیفیت صورت می پذیرد.
مددی با اشاره به اینکه مدیران کنترل کیفیت نقش مهم و موثری در تولید کالای با کیفیت و استاندارد ایفا می کنند، افزود: وظیفه مدیر کنترل کیفیت نظارت بر روند تولید و بررسی محصولات و فرآیندهای صنعتی برای مطابق بودن با استاندارد های ملی است.
وی درباره ظرفیت‌های موجود کارآفرینی در حوزه استانداردسازی استان بیان کرد: هر یک از واحدهای تولیدی استان که فرآورده های آنها مشمول استاندارد اجباری هستند و یا اقدام به دریافت استاندارد اختیاری یا تشویقی می‌کنند، برای هر شیفت کاری خود ملزم به به کارگیری یک نفر مدیر کنترل کیفیت که تجربه و رشته تحصیلی مرتبط با صنعت مورد نظر را داشته باشد، در واحد کنترل کیفیت مجموعه خود می‌شود.
وی افزود: استفاده از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های متناسب با حوزه‌های صنعتی فعال در استان، به عنوان یکی از ملزومات دریافت نشان استاندارد تعریف شده که می‌تواند علاوه بر افزایش سطح کیفی تولیدات داخلی، موجب اشتغال و به‌کارگیری نیروهای جوان و تحصیلکرده دانشگاهی در رشته‌های مختلف شود.
مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: بیش از 300 نفر مدیر کنترل کیفیت معتبر در واحدهای تولیدی و خدماتی فعال و دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد استان فعالیت دارند.
وی در ادامه به برون‌سپاری وظایف تصدی‌گری سازمان استاندارد بر اساس اصل 44 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲۱ آزمایشگاه همکار استاندارد با اشتغال 80 نفر با تخصص های متفاوت، در زمینه های مختلف صنایع ساختمانی، غذایی و کشاورزی، برق و الکترونیک، صنایع شیمیایی، مکانیک و فلزشناسی، اوزان و مقیاسها و آزمون هیدرواستاتیک مخازن  CNG خودرو در استان همدان فعالیت دارند که توان و پتانسیل انجام آزمون کالاها را بر اساس استانداردهای ملی مربوطه دارند که بخشی از وظایف استاندارد محسوب می شوند.
مددی فعالیت چهار مرکز آموزشی را نمونه دیگری از برون سپاری وظایف دانست که ارائه خدمات آموزشی به مدیران کنترل کیفیت و مدیران فنی مراکز خدماتی را به عهده دارند؛ در این مراکز آموزشی 12 نفر مشغول بکار هستند.
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ