منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين بروزرسانی
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
ادرس
ارتباط با ما
اطلاعیه ها
اطلاعیه ها
الزامات قانونی
انتقادات پیشنهادات
اوقات شرعي
ایکون چپ
بازديدها
جستجو
درباره ما
دسترسی سریع
دستگاه های استانی
رويدادها
زبان
زمان ديجيتال سرور
کپی رایت
لوگوها
لینک راست
لینک رو هدر
متون عمومي
متون عمومي
منو
منو
نظرسنجی
نوار راهبري
وب سايت ها
وب سايت ها
ورود

اخبار

1397/2/24 دوشنبهمعاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد همدان:
واحدهای تولیدی نمونه استاندارد در همدان تجلیل می‌شوند
معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد همدان از انتخاب واحدهای تولیدی و خدماتی نمونه در بحث رعایت شاخص‌های استاندارد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان همدان، آناهیتا رفعت‌جو اظهار کرد: در فرایند ارزیابی واحدهای نمونه تولیدی و خدماتی، مستندات ارائه شده مورد بررسی قرار گرفته بنابر امتیاز کسب شده به عنوان واحد نمونه استانی و یا نمونه ملی مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه معرفی واحد نمونه استاندارد به منظور ترغیب تولیدکنندگان به ارتقای کیفیت و مشارکت در تدوین استانداردها است، ادامه داد: استمرار حفظ پروانه استاندارد در وهله نخست اهمیت بوده و اجباری یا تشویقی بودن پروانه استاندارد در امتیازدهی به واحدها اثرگذار است.
معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد همدان تصریح کرد: واحدی می‌تواند در فرآیند انتخاب واحد نمونه حضور یابد که برای هیچکدام از محصولات خود، عدم انطباق اثبات شده‌ای نداشته باشد.
به گفته وی، تدوین استانداردهای کارخانه‌ای و گواهینامه ثبت خوداظهاری و ارتقای سطح تکنولوژی تولید از شاخص‌های مورد بررسی برای انتخاب واحد نمونه است.
رفعت‌جو تصریح کرد: دارا بودن گواهینامه‌های رسمی سیستم مدیریت معتبر در سطح ملی و بین‌المللی و دارا بودن گواهی‌نامه تایید صلاحیت آزمایشگاه از دیگر معیارهایی است که در امتیازدهی واحدها لحاظ می‌شود.
وی گفت: سابقه مدیر کنترل کیفیت، فعالیت‌های آموزشی برای ارتقای کیفیت، چاپ مقالات در مجلات علمی و پژوهشی معتبر و همچنین فعالیت‌های تحقیقاتی از دیگر شاخص‌هایی است که در بررسی واحد نمونه، واجد امتیاز تلقی می‌شود.
معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد همدان بازه زمانی ارزشیابی واحدها را از 31 خرداد سال گذشته تا 31 خرداد سال جاری عنوان کرد و افزود: برنامه معرفی و تجلیل از واحدهای نمونه 22 مهرماه در هفته استاندارد برگزار می‌شود.
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ