منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين بروزرسانی
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
ادرس
ارتباط با ما
اطلاعیه ها
اطلاعیه ها
الزامات قانونی
انتقادات پیشنهادات
اوقات شرعي
ایکون چپ
بازديدها
جستجو
درباره ما
دسترسی سریع
دستگاه های استانی
رويدادها
زبان
زمان ديجيتال سرور
کپی رایت
لوگوها
لینک راست
لینک رو هدر
متون عمومي
متون عمومي
منو
منو
نظرسنجی
نوار راهبري
وب سايت ها
وب سايت ها
ورود

اخبار

1396/2/24 يكشنبهدر نشست خبرگزاری ایسنا مورد بررسی قرار گرفت؛
لزوم تدوین ضوابط HSE شهری
لزوم تدوین آئین‌نامه مدیریت HSE مخفف کلمات Health (بهداشت)، Safety (ایمنی) و Environment (محیط زیست) در خبرگزاری ایسنا منطقه همدان تشریح شد.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، HSE موضوعات بهداشت، ایمنی و محیط زیست را در پروژه‌ها تحت کنترل خود درمی‌آورد. به عبارت دیگر در هر کدام از شاخه‌های HSE مواردی گنجانده شده که شامل  بهداشت(H) در پروژه‌های مختلف نظیر بهداشت عمومی، بهداشت فردی، بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای می‌شود. در بیان ایمنی(S) هم باید گفت در هر پروژه یکسری مخاطرات ایمنی وجود دارد که در صورت عدم رفع آن مغایرت‌ها ممکن است منجر به حوادثی شود و در تعریف محیط زیست(E)، محیط زیست هوا، خاک و آب بسته به نوع منبع آلایندگی و آلاینده متفاوت است.
در نشستی که با موضوع لزوم تدوین آئین‌نامه مدیریت HSE شهری، در دفتر خبرگزاری ایسنا برگزار شد، دستورالعمل‌های موجود در مدیریت بحران که دو سال از ابلاغ آن به شهرداری می‌گذرد، بررسی شد و بر لزوم تقسیم وظایف و هماهنگی سایر ارگان‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرداری و فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی تأکید شد.
معاون استانداردسازی و آموزش اداره‌کل استاندارد استان همدان در این نشست با اشاره به برخی پل‌های عابرپیاده و آسانسورهایی که استانداردهای لازم را ندارند، عنوان کرد: مواردی چون مجسمه‌های نصب شده در سطح شهر نیز از نظر ایمنی برای شهروندان ایجاد مخاطره می‌کنند که تذکرهای لازم اعلام شده و امیدواریم در این‌باره اقدامات لازم صورت گیرد.
محمد هاشمی با بیان اینکه ضوابط و شرایط تأییدیه اداره استاندارد در هر زمینه‌ای مشخص و مدون است، اظهار کرد: در حال حاضر اداره استاندارد فقط در مورد نظارت بر استانداردهای اجباری اعطا شده اقدام می‌کند و در زمینه استانداردهای اختیاری ضوابط بازدارنده‌ای وجود ندارد.
امیدواریم چنین جلساتی در راستای تدوین آئین‌نامه‌ها و ضوابط مدیریت HSE شهری و همچنین تقسیم وظایف و هماهنگی ارگان‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرداری و ارائه آموزش‌های لازم و اطلاع‌رسانی عمومی با هدف فرهنگ‌سازی عمومی تداوم داشته باشد و به‌زودی شاهد جامعه‌ای سالم، ایمن و حافظ محیط زیست در همدان، پایتخت تاریخ و تمدن کشورمان باشیم.

 
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
نسخه قابل چاپ